Klinkend perspectief. Dat klinkt een muziekvereniging positief in de oren. Dat Klinkend Perspectief zit mogelijk verscholen achter vele talentvolle jongeren die van een muziekinstrument bespelen hun hobby willen maken. Daartoe geeft Harmonie St.Aemiliaan  samen met Basisschool Bleijerheide en de Muziekschool van Kerkrade de leerlingen van groep 5 van de basisschool de gelegenheid en wel via het project “Klinkend Perspectief”. Dit project wordt jaarlijks door de hiervoor genoemde partners uitgevoerd. Een jaar lang geeft muziekconsulent Ankie Janssen wekelijks les op de basisschool over houten blaasinstrumenten, koperen blaasinstrumenten, snaarinstrumenten en slagwerk. De leerlingen bezochten in de afgelopen periode al drie keer het Patronaat om iets over de praktijk te leren. Tijdens deze bezoeken presenteerden leden van onze harmonie de verschillende instrumenten en konden de kinderen deze instrumenten ook zelf voelen en bespelen. Na een voorzichtig begin blijken de kinderen dan al gauw zuivere en harde tonen op de diverse instrumenten te kunnen blazen. Talent genoeg dus. Op maandag 13 april a.s. willen de kinderen graag laten horen wat zij samen met Ankie allemaal geleerd hebben over muziek en over muziekinstrumenten. Ook het jeugdorkest van onze harmonie zal op deze avond laten horen wat je samen kunt bereiken als je een instrument leert bespelen. Een muziekinstrument bespelen en samen spelen in een orkest is enerzijds wel moeilijk maar anderzijds levert het ook veel plezier op.

Alle ouders van de leerlingen en van onze leden van het jeugdorkest en ook broers en zussen, opa’s en oma’s en alle anderen zijn welkom op de eindpresentatie van Klinkend Perspectief op maandag 13 april a.s. om 19.00 uur in ons verenigingslokaal 't Patronaat Bleijerheide. Hopelijk willen ook dit jaar leerlingen een instrument gaan bespelen bij onze harmonie zodat wij onze vereniging jong kunnen houden. 


Bekijk het actuele nieuwsoverzicht »

Bekijk alle nieuwsberichten van 2015 »
Bekijk alle nieuwsberichten van April 2015 »