Na een muzikale voorbereiding van enkele maanden en een mentale voorbereiding van enkele jaren, vertrok Harmonie St. Aemiliaan Bleijerheide op woensdag 18 oktober naar het Beierse plaatsje Kiefersfelden. Kiefersfelden ligt in het Kaisergebirge tegen de Oostenrijkse grens aan. Een bekend plaatsje in de buurt van Kiefersfelden is dan ook het Oostenrijke Kufstein.



Nadat de slagwerkers van de vereniging om 6.00 uur de aanhangwagen met het slagwerk hadden beladen en de vaandeldrager had gecontroleerd of het vaandel met bijbehorende wimpels en Heilige ook daadwerkelijk door de heren van het slagwerk was ingeladen, kwamen om 6.45 uur de overige muzikanten aan bij het verenigingslokaal. Nadat iedereen zich present had gemeld, de bussen waren voorzien van slingers en ballonnen en de bagage was ingeladen, vertrok het 116 man sterke reisgezelschap met twee touringcars stipt om 7.30 uur richting Zuid-Duitsland.



Het reisgezelschap was verdeeld over twee touringcars. Een dubbeldekker (bus 1) met de mensen die zouden verblijven in Hotel Gruberhof en een ?normale? touringcar (bus 2) met mensen die zouden resideren in het altijd gezellige Hotel zur Post. De bussen werden ook wel respectievelijk ?kunstgebittenbus? en ?jeugdbus? genoemd. In de praktijk bleek dat wel mee te vallen, want in bus 1 was de bierkoelkast al voor de eerste rustplaats ontdekt, terwijl dit in bus 2 pas na de eerste stop het geval was. Echter, toen de bierkoelkast in bus 2 ontdekt was, was deze ook alweer na een rondje leeg. Een enorme domper dus. Gelukkig bood de winkel bij het tankstation van de tweede rustplaats uitkomst en werden de goudgele pretcilindersrijkelijk ingeslagen, zodat de mensen in beide bussen de reis onder het genot van het edele vocht konden voortzetten.

Na een lange, maar gezellige, reis kwamen we rond 19.00 uur aan in Kiefersfelden waar in Hotel Gruberhof een avondmaal op ons wachtte. Het was een maaltijd met Wiener Schnitzel als hoofdgerecht. Was voornoemd hoofdgerecht tijdens een van de vorige concertreizen nog het hoofdbestanddeel van elke warme maaltijd, was het deze reis alleen op woensdagavond het te verorberen stuk vlees.



Met het avondmaal nog in de maag werden de sleutels verdeeld in Hotel Gruberhof en ging het overgrote deel van de jeugd naar Hotel ?zur Post?, waar zij van de jeugdgoeroe en jeugdreisleider Bart Conjaerts de sleutel van hun kamer kregen. Nadat iedereen het koffer in een hoek van de kamer had gegooid, een slaapplaats had uitgezocht en zich lekker had opgefrist, werd de Gaststube bezocht. In deze kelder werden de eerste liters van het edele gerstenat gedronken en werd het een gezellige avond. Het was zo?n natte avond dat twee van onze klarinettisten de sleutel van hun kamer ?kwijt? waren. Gelukkig boden drie dames van onze vereniging een stukje van hun kussen en matras aan beide heren aan. Toen de heren de ochtend erna wakker werden, bleek de sleutel verstopt in een broekzak van een van beide heren! Hoezo: muzikanten zijn niet creatief?

[artikel opgesteld door Guillaume Smeets; foto?s: Floris Courtens]


Bekijk het actuele nieuwsoverzicht »

Bekijk alle nieuwsberichten van 2006 »
Bekijk alle nieuwsberichten van Oktober 2006 »